Kontaktuj nás 605 408 238Dukelská 9, 614 00 Brno

Posilovna

Do poměrně malého prostoru o velikosti 35 m2 se v nedávné době podařilo umístit vybavení pro plnohodnotné potřeby kondičního tréninku. Posilovna je vybavena pro silový trénink s využitím odporu vzpěračských os, činek, kettlebellů, medicinbalů a odporových gum ve volném prostoru či na lavicích. Vybavení zahrnuje i soupravu plyoboxů a odtlumenou podlahu pro plyometrická cvičení sloužící k rozvoji tzv. rychlé síly (důležitá složka silových schopností s přesahem do rozvoje rychlosti, někdy také označovaná jako „výbušná síla“).

Prostory umožňují v rámci správně nastaveného tréninku rozvíjet silové, respektive rychlostní schopnosti, a mobilitu či koordinační schopnosti včetně stabilizačních a rovnovážných schopností sportovce s využitím například BOSU a Trick Board. 

Systematický a periodizovaný rozvoj silových schopností sportovce umožňuje nejen vyšší produkci síly v jednotlivých kloubních segmentech těla či rychlost provedení pohybu. Pozitivně je také možné ovlivnit mobilitu a stabilitu těchto segmentů, což je jeden ze základních předpokladů pro zdravý kloub, a tedy prevenci zranění. Je zde vymezen i dostatečný prostor pro cvičení s vlastní vahou, gymnastické prvky (polstrovaná zeď pro stoje na rukou, hrazda, kruhy či žíněnky pro prvky ve volném prostoru) a cvičení cílená na hluboký stabilizační systém páteře či flexibilitu/mobilitu.

Pravidelné kondiční přípravě se zde věnují nejen sportovci karatistického oddílu pod vedením trenéra Tomáše Hlinského, ale celou letní přípravu zde absolvoval například i extraligový florbalový tým žen Bulldogs Brno, včetně juniorské a dorostenecké kategorie dívek.

„Zdravá mysl ve zdravém těle.“

Juvenalis

 

 

„Kdo chce hýbat světem, musí pohnout nejdříve sám sebou.“

Sókratés

Mgr. Tomáš Hlinský
Kondiční trenér a výživový poradce

Sportovní minulost taekwondo, aikido, brazilské jiu-jitsu, box, florbal a softball. Aktuálně se věnuje silniční cyklistice a kondičnímu cvičení (silový trénink a atletická průprava).

Trenér s licencí pro zdravotní tělesnou výchovu a cvičení na základech DNS (dynamická neuromuskulární stabilizace dle prof. Koláře), absolvent Fakulty sportovních studií se zaměřením na kondiční trénink, kompenzační cvičení, regeneraci a výživu.

Profesně působí na Fakultě sportovních studií jako asistent, kondiční trenér ve florbalovém sportovním klubu Bulldogs Brno, kuchař sportovních týmů (GT Opportunity Brno a SK NMNM), výživový poradce pro Fyzioterapie Veškrna, Ch’i a SportSensei, kde působí také jako přednášející.